taka-kasa.waw.pl

Charakterystyka nowoczesnego kolektora danych Honeywell Dolphin 6000

Kolektory są urządzeniami, które oprócz pozyskiwania danych z kodów kreskowych, umożliwiają również wszechstronne zarządzanie zgromadzonymi informacjami. Stosuje się je zarówno w logistyce, jak i podczas pracy w handlu, np. przy przeprowadzaniu inwentaryzacji w magazynie. Kolektory bywają nieraz określane mianem przenośnych komputerów lub terminali (ze względu na obecne w nich wydajne podzespoły oraz ekrany dotykowe). A dobrym przykładem takiego urządzenia jest model Dolphin 6000 marki Honeywell. Czym konkretnie charakteryzuje się wspomniane urządzenie i jakich funkcjonalności może oczekiwać przedsiębiorca, który zdecyduje się na jego zamówienie?

Ekran dotykowy i 29 klawiszy

W Honeywell Dolphin 6000 zastosowano nowoczesny panel dotykowy, który zdecydowanie ułatwia obsługę urządzenia. Co więcej, dzięki temu korzystanie z zainstalowanych aplikacji do złudzenia przypomina używanie smartfona. Jeżeli zaś chodzi o parametry techniczne wspomnianego panelu, mamy tutaj do czynienia z ekranem QVGA o przekątnej 2,8”, który wyświetla obraz w rozdzielczości 320 x pikseli. Warto także wspomnieć o tym, że kolektor danych marki Honeywell został wyposażony w rozbudowaną klawiaturę alfanumeryczną. To ukłon w stronę użytkowników przyzwyczajonych do niegdysiejszych urządzeń tego typu. Przyciski obecne w modelu Dolphin 6000 na pewno ułatwiają też wpisywanie różnych rzeczy na kolektorze.

Wydajne podzespoły i system operacyjny

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie tego wpisu, kolektory znajdują zastosowanie przy przetwarzaniu zgromadzonych danych. Do tego zaś niezbędne są wydajne podzespoły. Jak ta kwestia przedstawia się w przypadku Honeywell Dolphin 6000? Więcej niż dobrze! Urządzenie posiada bowiem procesor MTK, którego moc obliczeniowa to 416 MHz. Oprócz tego, w kolektorze zastosowano 256 MB pamięci RAM oraz 512 MB pamięci Flash. Ostatni z wymienionych parametrów można zresztą w każdej chwili rozbudować. Honeywell Dolphin 6000 wyposażono w slot kart microSD, dzięki któremu zwiększenie pojemności urządzenia to żaden problem.

Osobną kwestią jest to, że zamówiony kolektor już od nowości będzie posiadał system operacyjny Microsoft Windows Mobile 6.5 Pro. Dzięki temu model Dolphin 6000 będzie wyjątkowo prosty w obsłudze, jak również zaoferuje dostęp do wielu praktycznych aplikacji biznesowych.

Gabaryty, waga i duża trwałość

Uwzględniając elementy kolektora danych marki Honeywell, które do tej pory opisaliśmy, gabaryty oraz waga tego urządzenia naprawdę robią wrażenie. Wymiary modelu Dolphin 6000 wynoszą zaledwie 18,5 x 65 x 134 mm (głębokość, szerokość, długość), zaś waga – jedynie 200 g! Łatwo sobie wyobrazić, że kolektor doskonale leży w dłoni, a nawet długotrwałe wykonywanie obowiązków przy jego użyciu nie jest męczące.

Warto również wspomnieć o tym, że Honeywell Dolphin 6000 charakteryzuje się naprawdę solidnym wykonaniem. Świadczy o tym przede wszystkim norma szczelności IP-54, dzięki której urządzenie zapewnia dużą wytrzymałość na wnikanie pyłu oraz cieczy. Innymi słowy, Dolphin 6000 to zarówno gwarancja dużej funkcjonalności, jak i niezawodności w codziennej pracy.

Współpraca z innymi elementami systemu

Rzadko zdarzają się przypadki, w których kolektor danych funkcjonuje w firmie samodzielnie. Znacznie częściej urządzenie tego typu jest częścią sytemu wdrożonego w konkretnym przedsiębiorstwie. Co za tym idzie, kolektor danych musi posiadać interfejsy komunikacyjne, które pozwolą na współpracę z innymi elementami całego rozwiązania technologicznego. I pod tym względem Honeywell Dolphin 6000 również nie ma się czego wstydzić. Urządzenie zostało wyposażone zarówno w port przewodowy, czyli USB, jak i interfejsy do bezprzewodowej wymiany danych – Bluetooth oraz Wi-Fi. Kolektor danych marki Honeywell można więc z łatwością zintegrować z rozwiązaniem systemowym, które działa w firmie.

 

Nawet tak ogólna charakterystyka tego urządzenia jasno pokazuje, z jak nowoczesną technologią mamy do czynienia. Obecność Honeywell Dolphin 6000 w przedsiębiorstwie z pewnością podkreśli prestiż świadczonych usług. Co więcej, w dużej mierze zautomatyzuje wykonywanie czynności związanych z automatyczną identyfikacją (pozyskiwaniem i przetwarzaniem danych z kodów kreskowych). Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem tego urządzenia oraz jego specyfikacją techniczną. Są one dostępne na tej stronie.

3 Komentarzy

  1. pysiek

    fajna sprawa, tylko pewnie droższe to niż zzwykły skanerek…

  2. PikPok

    Panie pyśku, za jakość trzeba płącić 🙂

  3. pysiek

    beeeeez sensu 😛
    ekran fajny, ciekawe jak działają na nim gry 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *