taka-kasa.waw.pl

Czy to kasa? Czy to terminal? Nie… To kasoterminal!

Kasoterminal - nowoczesne urządzenie dla firmy

Tym humorystycznym akcentem w tytule artykułu chcielibyśmy zachęcić Was, drodzy Czytelnicy, do zapoznania się z bardzo ciekawą technologią sprzedaży, jaką jest kasoterminal. Ogólnie warto wiedzieć i zapewne wielu z Was wie, że wspomniany typ urządzenia łączy w sobie funkcje kasy fiskalnej oraz terminala płatniczego. Jeżeli jednak chcemy wdrożyć w naszej firmie akurat kasoterminal, powinniśmy najpierw poznać szczegółowe informacje na temat takiego rozwiązania.

Co oprócz przyjmowania e-płatności i rejestrowania obrotu?

Kasoterminale można chyba uznać za najbardziej wszechstronne urządzenia fiskalne, jakie są obecnie dostępne na polskim rynku (może za wyjątkiem kas samoobsługowych, ale to temat na inny wpis…). Bo do takiej kategorii produktowej zalicza się często wspomnianą technologię sprzedaży. A co w praktyce oferuje każdy kasoterminal? Za pomocą takiego urządzenia można przyjmować płatności elektroniczne, rejestrować obrót oraz wystawiać dowody zakupu dla klientów (potwierdzenia transakcji i paragony fiskalne). Ponadto, modele dostępne na polskim rynku obsługuje się za pomocą wbudowanego ekranu dotykowego i autorskiej aplikacji sprzedażowo-płatniczej. Dzięki temu korzystanie z kasoterminala pod wieloma względami przypomina codzienne używanie smartfona.

Kasoterminal online czy offline?

Podział na kasoterminale online i offline to obecnie podstawowe rozróżnienie omawianych rozwiązań. Obydwa typy urządzeń znajdziemy w ofertach wielu dystrybutorów technologii sprzedaży. I nawet jeśli modele online i offline są do siebie bardzo podobne, przy zakupie urządzenia trzeba podjąć świadomą decyzję oraz uwzględnić obowiązujące przepisy fiskalne. Jeżeli bowiem firma jest zobligowana do stosowania urządzenia fiskalnego online, należy brać pod uwagę wyłącznie kasoterminale z takiej kategorii produktowej. Jeśli zaś nie ma takiego obowiązku, podatnik prowadzący działalność może dokonać wyboru, kierując się np. opcją skorzystania z ulgi za pierwsze urządzenie fiskalne, które równocześnie musi być zgodne z wymogami online. Bo za kasoterminal offline takiej refundacji nigdy nie otrzymamy.

W jakim systemie dla firmy sprawdzi się najlepiej?

Kasoterminal już sam w sobie jest mini rozwiązaniem systemowym dla firmy. Urządzenie tego typu można więc wykorzystywać w firmie całkowicie samodzielnie, w celu akceptowania e-płatności i rejestrowania obrotu. A co w sytuacji, gdy chcemy wykorzystać kasoterminal przy równoczesnej współpracy z innymi elementami firmowego systemu sprzedaży? Większość takich urządzeń oferuje też łączność z czytnikiem kodów kreskowych, komputerem, szufladą kasjerską czy wagą elektroniczną. Kasoterminale dostępne na polskim rynku obsługują bowiem różnorodne interfejsy komunikacyjne – zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe.

 

Tak w skrócie prezentują się super technologie sprzedaży dla firm. Jesteśmy również ciekawi, jakie są Wasze doświadczenia z kasoterminalami. Dajcie znać w komentarzach 😉

1 Komentarz

  1. bart

    wg mnie? kasoterminale to przyszłość technologii dla sprzedaży i usług. choćby z uwagi na miniaturyzację, wygodę, znacznie mniej zajmowanej przestrzeni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *