taka-kasa.waw.pl

Drukarki etykiet – czym różnią się modele mobilne, biurowe i przemysłowe?

Drukarki etykiet - mobilne, biurowe, przemysłowe

O szerokim wyborze różnych urządzeń elektronicznych dla firm możemy mówić w kontekście wielu rozwiązań technologicznych. Dotyczy to nie tylko kas fiskalnych, o których piszemy najczęściej na naszym blogu, ale także np. drukarek etykiet. W ofertach dystrybutorów technologii dla handlu, usług, logistyki czy przemysłu znajdziemy m.in. modele mobilne, biurowe czy przemysłowe i półprzemysłowe. Czym różnią się wspomniane urządzenia i jak wybrać takie, które odpowie na potrzeby prowadzonej przez nas działalności? Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika dotyczącego różnego rodzaju drukarek etykiet.

Drukarka etykiet – podstawowe informacje o różnego typu modelach

Drukarki etykiet mogą być wykorzystywane w różnego rodzaju działalnościach gospodarczych. Po wspomniane urządzenia sięgają chętnie właściciele placówek handlowych i handlowo-usługowych, hurtowni, hali magazynowych, firm zajmujących się logistyką czy podmioty prowadzące zakłady przemysłowe. Z tego wynika również spore zróżnicowanie drukarek etykiet, które są dostępne w ofertach producentów i dystrybutorów. Nie każda działalność wymaga przecież wdrożenia urządzenia przemysłowego czy półprzemysłowego. Niekiedy wystarczającym rozwiązaniem okaże się drukarka biurowa, przeznaczona do niższego nakładu. Z kolei w innym przedsiębiorstwie najlepszym wyborem będzie model przenośny, zapewniający wygodę wykonywania obowiązków pracownikom mobilnym.

Urządzenia o małych gabarytach i niewielkiej wadze

Przenośne drukarki etykiet cechują się przede wszystkim niewielkimi gabarytami oraz małą wagą. Są po prostu idealnie przystosowane do wygodnego przenoszenia z miejsca na miejsce lub transportu poza siedzibę działalności. Ich cechą charakterystyczną jest też często wzmocniona i uszczelniona konstrukcja, co gwarantuje zwiększoną odporność na ewentualne uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, np. pyłu albo wilgoci. Ponadto, mobilne drukarki etykiet obsługują bezprzewodowe transmitowanie danych. Stosuje się w nich często moduły komunikacyjne Bluetooth.

Biurowe drukarki etykiet dla firm

Biurowe drukarki etykiet obecnie są chyba najpopularniejszymi urządzeniami z omawianych tu technologii. Tego typu modele mają wręcz uniwersalne zastosowanie. Często okazuje się, że, nieco wbrew swojej nazwie, spełniają podstawowe oczekiwania nie tylko biur czy małych przedsiębiorstw, ale także większych działalności gospodarczych. W tym segmencie produktowym możemy nawet liczyć na naprawdę szeroki wybór dostępnych urządzeń. Drukarki biurowe występują w wersjach termicznych i termotransferowych, obsługują różnego rodzaju interfejsy komunikacyjne, są w stanie pracować na wielu odmiennych materiałach eksploatacyjnych oraz zapewniają umieszczanie wysokiej jakości treści na firmowych etykietach.

Modele przemysłowe i półprzemysłowe

W tym przypadku mamy do czynienia z najbardziej zaawansowanymi drukarkami etykiet. Przemysłowe i półprzemysłowe modele cechują się rozbudowaną funkcjonalność oraz wysokimi parametrami technicznymi. Urządzenia te są po prostu pod każdym względem przystosowane do wysokonakładowego wydruku etykiet. Ponadto, w omawianych drukarkach znajdziemy zazwyczaj wydajne podzespoły, panel operatora z kolorowym ekranem (czasami nawet dotykowym) oraz różnorodne interfejsy komunikacyjne (standardem jest tu np. złącze sieciowe LAN). Ich dodatkowym atutem jest zaś wysoka jakość wykonania i zwiększona wytrzymałość na intensywną eksploatację. Warto wspomnieć, że niektóre przemysłowe i półprzemysłowe drukarki etykiet posiadają szczelne, metalowe obudowy.

1 Komentarz

  1. Arek

    Ciekawy artykuł, ostatnio zastanawiam się nad rozwiązaniami tego typu właśnie, jednak obawiałem się, że trudno będzie znaleźć jakieś rzetelniejsze wiadomości na temat akurat drukarek etykiet. Ale trafiłem tu i nie zawiodłem się 🙂 Sporo rozjaśniło w tym temacie, pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *