taka-kasa.waw.pl

Kasy fiskalne Elzab Mini Online – funkcje, parametry i dostępne wersje

Kasy fiskalne Elzab Mini Online

Kasy fiskalne z rodziny Elzab Mini są doskonale kojarzone zarówno przez polskich przedsiębiorców, jak i osoby interesujące się na co dzień tematyką technologii sprzedaży. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że to jedne ze sztandarowych urządzeń na krajowym rynku. Dlatego postanowiliśmy, że w dzisiejszym wpisie przybliżymy Wam dwa modele z tej zasłużonej rodziny kas fiskalnych. Będą to Mini Online oraz Mini LT Online, a więc urządzenia łączące się z Centralnym Repozytorium Kas.

Różne sposoby komunikacji z CRK

Odpowiedź na pytanie, dlaczego zdecydowaliśmy się omówić równocześnie dwie kasy fiskalne marki Elzab, znajdziecie w tym akapicie. Okazuje się bowiem, że Mini Online oraz Mini LT Online oferują różne sposoby transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas. A kwestia ta ma ogromne znaczenie przy wyborze urządzenia fiskalnego online. Na czym konkretnie polegają wspomniane różnice? „Zwykła” kasa Elzab Mini Online posiada w standardzie m.in. złącze komunikacyjne Ethernet. I to właśnie taki port, po podłączeniu urządzenia do firmowej sieci LAN, zapewnia transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Warto jednak dodać, że Elzab umożliwia rozbudowanie tego modelu o moduły komunikacyjne: Wi-Fi/Bluetooth lub GPRS/Bluetooth. Po zastosowaniu któregoś ze wspomnianych rozszerzeń model Mini Online zapewni więc także bezprzewodowe transmitowanie danych do CRK.

W przypadku Elzab Mini LT Online sprawa jest zdecydowanie mniej skomplikowana. Co więcej, nawet „LT” w nazwie tej kasy można odczytywać jako „Lite”, czyli właśnie uproszczoną wersję. W każdym razie, urządzenie fiskalne marki Elzab zapewnia wyłącznie bezprzewodowe połączenie z Centralnym repozytorium Kas – przez interfejs komunikacyjny Wi-Fi. Do dyspozycji użytkownika jest też, co prawda, Bluetooth. Służy on jednak do współpracy z innymi urządzeniami, np. terminalem płatniczym lub czytnikiem kodów kreskowych.

Elzab Mini – parametry techniczne kas online

Z omówieniem pozostałych parametrów technicznych Mini Online i Mini LT Online będzie już dużo prościej. Nie uświadczymy tutaj żadnych istotnych różnic (no może poza liczbą programowalnych kasjerów…). W każdym razie, obydwie kasy fiskalne Elzab oferują m.in. skonfigurowanie 10 000 pozycji PLU w bazie towarowej oraz dodatkowe podzielenie całego asortymentu na maksymalnie 99 grup produktowych lub usługowych. Na uwagę zasługują też klawiatury prezentowanych urządzeń.

Po pierwsze, zarówno Mini Online, jak i Mini LT Online, zapewniają zaprogramowanie rozbudowanego trybu szybkiej sprzedaży – nawet do 61 skrótów klawiszowych. Przyciski funkcyjne da się tu także wykorzystać do bezpośredniego wywoływania ważnych opcji w menu, np. zrealizowania raportu dobowego. Po drugie, obydwie kasy fiskalne Elzab występują w wersjach z różnymi klawiaturami: standardową (membranową, z wymienną wkładką) lub modułową (z większym „skokiem” klawiszy).

Urządzenia do pracy stacjonarnej lub mobilnej

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, gdzie prezentowane przez nas urządzenia sprawdzą się najlepiej. Kasy fiskalne z rodziny Elzab Mini zawsze były uznawane za uniwersalne technologie sprzedaży, które znajdują zastosowanie zarówno w handlu, jak i przy świadczeniu usług. Co więcej, przez lata po modele z tej serii produktowej sięgali przedsiębiorcy prowadzących placówki stacjonarne oraz podatnicy, którzy obsługują swoich klientów poza siedzibą firmy, np. na bazarach i targach.

Wszystkie te przemyślenia dotyczą również kas fiskalnych Elzab Mini Online oraz Mini LT Online. A wynika to m.in. z tego, że omawiane urządzenia pod względem wyglądu w niczym nie odbiegają od swoich poprzedników. Są po prostu wyjątkowo kompaktowe – ani nie zajmują dużo miejsca na stanowisku pracy, ani nie sprawiają problemów przy transporcie. Nie można także zapomnieć o dobrych parametrach technicznych tych urządzeń, ich przyjaznej obsłudze oraz solidnym wykonaniu. Dopiero połączenie wszystkich wspomnianych cech przekłada się na szeroko pojętą „uniwersalność” kas Mini Online i Mini LT Online.

1 Komentarz

  1. SellExperience

    Na grafice urządzenie wydają się identyczne pod każdym względem 😛 jednak nawet drobne odmienności w takich kasach fiskalnych – finalnie, w praktyce – potrafią nieraz zrobić sporą różnicę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *