taka-kasa.waw.pl

Praca mobilna z kasą online – jakie urządzenie sprawdzi się wtedy najlepiej?

Kasa fiskalna online do pracy mobilnej

Czy kasy fiskalne online są urządzeniami przeznaczonymi wyłącznie do pracy w stacjonarnych placówkach handlowych lub usługowych? Nie, zdecydowanie nie! Po takie technologie sprzedaży mogą też sięgnąć przedsiębiorcy, którzy obsługują klientów bądź prowadzą sprzedaż w trybie mobilnym. Warto jednak wtedy zwrócić uwagę na konkretne cechy kasy fiskalnej online, np. gabaryty urządzenia oraz obsługiwane interfejsy komunikacyjne.

Kasa fiskalna online i bezprzewodowa wysyłka danych

Jak wiadomo, każda kasa fiskalna online musi obowiązkowo transmitować dane do Centralnego Repozytorium Kas. Przekazywanie informacji dotyczących m.in. rejestrowanych transakcji odbywa się automatycznie, zgodnie z harmonogramem narzuconym przez CRK. Jednak to przedsiębiorca jest zawsze odpowiedzialny za dopilnowanie tego obowiązku. Jak więc zadbać o taką współpracę w przypadku mobilnego świadczenia usług, gastronomi niestacjonarnej lub sprzedaży obwoźnej? Dobrym rozwiązaniem będzie kasa fiskalna online, która zapewnia łączność bezprzewodową.

Co ważne, urządzenia dostępne obecnie na polskim rynku technologii sprzedaży występują nawet w wersjach z różnymi interfejsami komunikacyjnymi – Wi-Fi lub modemem GSM. W pierwszym przypadku (Wi-Fi) można np. udostępnić kasie fiskalnej online internet z telefonu (smartfona). Natomiast w drugim (modem GSM) niezbędna będzie jeszcze karta SIM od jednego z operatorów działających w Polsce.

Wzmocniona i uszczelniona obudowa oraz małe gabaryty

Jakość wykonania oraz niewielkie wymiary mobilnych kas fiskalnych zawsze były istotne w przypadku pracy w terenie. Dotyczy to także urządzeń rejestrujących typu online. Na szczęście omawiane przez nas technologie sprzedaży są idealnie przystosowane do intensywnej eksploatacji oraz przenoszenia czy przewożenia. Mobilne kasy fiskalne online posiadają wzmocnione i uszczelnione konstrukcje. Dzięki temu zapewniają zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz odporność na pył, kurz czy wilgoć. Ponadto, niektóre modele z tej kategorii można wyposażyć w opcjonalny pokrowiec, co nie tylko ułatwia ich przenoszenie, ale także zapewnia dodatkowe zabezpieczenie.

Mobilne kasy online też mają wysokie parametry

Kolejne premiery kas online szybko pokazały, że urządzenia nowego typu oferują wyższe parametry, niż ich offline’owe odpowiedniki (urządzenia rejestrujące z kopią elektroniczną). A w przypadku technologii mobilnych jest to chyba nawet najlepiej widoczne. Przykładowo: kasa Novitus Nano Online, która widnieje na zdjęciu do dzisiejszego wpisu, oferuje zaprogramowanie nawet 20 000 pozycji towarowych. Z kolei jej offline’owy odpowiednik, czyli Novitus Nano E, zaledwie 3 000 PLU. Spora różnica, prawda? Co więcej, większość przenośnych kas fiskalnych online obsługuje zróżnicowane interfejsy komunikacyjne (przewodowe i bezprzewodowo). Dzięki temu stosunkowo małe urządzenia sprawdzą się znakomicie w mobilnych systemach sprzedaży, np. na stoiskach targowych lub w food truckach.

1 Komentarz

  1. jaromi

    a to akurat prawda, sam jestem zaskoczony jak to szybko sie odbywa, że jeszcze parę lat temu (aż) tak nie było, a dziś dystans pomiędzy urządzeniami fiskalnymi stacjonarnymi i mobilnym znacznie się skrócił

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *