taka-kasa.waw.pl

Kilka słów o mobilnych drukarkach fiskalnych, które mają funkcje online

Mobilne drukarki fiskalne online

Funkcjonalność online już ponad pół roku temu zawitała do urządzeń fiskalnych. Warto przypomnieć, że modele nowego typu, zapewniające m.in. współpracę z Centralnym Repozytorium Kas, zaczęto wprowadzać na rynek od maja 2019. A jak na tym polu odnalazły się przenośne drukarki rejestrujące? Na wstępie zaznaczmy jedynie, że zarówno obecni użytkownicy takich urządzeń, którzy w przyszłości będą zapewne instalowali kolejne modele do pracy mobilnej, jak i początkujący użytkownicy, planujący dopiero wdrożenie pierwszej technologii sprzedaży, powinni być zadowoleni ?

Jak łączą się z serwerami Centralnego Repozytorium Kas?

Wybór urządzenia fiskalnego online wiąże się m.in. z koniecznością dostosowania takiego modelu do infrastruktury sieciowej, jaka funkcjonuje w firmie. Pisząc w uproszczeniu i w odniesieniu do dzisiejszego tematu, drukarka musi posiadać interfejs komunikacyjny, który później pozwoli na jej podłączenie do internetu wykorzystywanego w danym przedsiębiorstwie – przewodowego lub bezprzewodowego. Bez tego nie będzie możliwa transmisja danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Na szczęście wśród urządzeń mobilnych również mamy do czynienia z dużą elastycznością. Przenośne drukarki online są dostępne w wersjach z portem Ethernet, modułem Wi-Fi lub modemem GSM. Dobrym przykładem takiego urządzenia jest Novitus Deon Online, czyli jeden z modeli widniejących na zdjęciu do dzisiejszego wpisu.

Parametry małych drukarek online

Jak drukarki fiskalne online, które sprawdzą się m.in. w pracy mobilnej, wypadają pod względem parametrów technicznych? Małe urządzenia przenośne niewątpliwe sprawdzą się przy obsłudze naprawdę rozbudowanego asortymentu. Konkretna liczba PLU, z którą drukarka online będzie współpracowała, zależy oczywiście od specyfikacji danego modelu. W przypadku Novitus Deon Online będzie to maksymalnie 1 000 000 pozycji, podczas gdy w Posnet Temo Online – do 100 000. Warto też wspomnieć, że standardowym rozwiązaniem w mobilnych drukarkach fiskalnych typu online jest np. opcja wystawienia faktury VAT. Co więcej, takie urządzenia są kompatybilne z popularnymi programami sprzedażowymi.

Wygoda pracy mobilnej

Już teraz chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że dostępne obecnie mobilne drukarki online to tak naprawdę unowocześnione wersje dotychczasowych urządzeń (Temo HS EJ, Deon E/Deon LAN E). Warto jednak zaznaczyć, że pomimo wyższych parametrów i dodatkowych funkcji, przenośne modele nowego typu nie są wcale większe. Nadal mamy tutaj do czynienia z kompaktowymi drukarkami fiskalnymi, które zapewniają np. wygodę przewożenia z miejsca na miejsce.

Ponadto, urządzenia przenośne, w wersjach z funkcjonalnością online, odznaczają się długim czasem pracy na zasilaniu akumulatorowym. W przypadku Temo Online oraz Deon Online baterie wykorzystywane do zasilania drukarek są nawet wymienne. A to oznacza, że w czasie, gdy „podstawowy” akumulator jest podłączony do ładowania, można korzystać z zapasowego (dodatkowego). Trudno o lepsze zabezpieczenie ciągłości pracy „w terenie”.

1 Komentarz

  1. mobiLeszek

    od dawna moim naprawdę lubianym urządzeniem fiskalnym z tej grupy jest Deon – i myślę, że wśród popularnych modeli w wydaniu online jest raczej tak samo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *