Na rynku technologii sprzedaży znajdziemy zarówno stacjonarne, jak i mobilne drukarki fiskalne. Novitus Bono Online bezsprzecznie można zaliczyć do pierwszej kategorii. Nie oznacza to jednak, że jest to bardzo duże urządzenie rejestrujące. Innymi słowy, model polskiego producenta nie zajmie dużo miejsca na stanowisku pracy, np. w sklepie spożywczym lub drogerii. A jak przedstawiają się funkcje i parametry tej drukarki fiskalnej? Już na wstępie można zaryzykować stwierdzenie, że Bono Online zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Jak przebiega łączność z Centralnym Repozytorium Kas?
Już przy zamawianiu drukarki fiskalnej Novitus Bono Online warto wiedzieć, że urządzenie występuje w różnych wariantach technologicznych. A konkretnie – wspomniany model oferuje wybór dodatkowych standardów komunikacyjnych, które zapewniają m.in. transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. W standardowej wersji, Bono Online nawiązuje połączenie z serwerami CRK przy użyciu interfejsu Ethernet (po podłączeniu do sieci LAN). Do wyboru są tu jednak 2 opcjonalne warianty komunikacji: przez moduł Wi-Fi lub modem GSM. Dzięki temu można dostosować sposób współpracy z Centralnym Repozytorium Kas do infrastruktury sieciowej w danym przedsiębiorstwie. Nie każdy musi przecież chcieć korzystać z połączenia przewodowego (za pomocą wspomnianego wcześniej portu Ethernet). Czasami będzie to wręcz niemożliwe…
Nawet 1 000 000 PLU skonfigurowanych w oprogramowaniu sprzedażowym
Parametrem technicznym, którym w przypadku Novitus Bono Online niewątpliwie robi wrażenie, jest maksymalna liczba obsługiwanych PLU. Ta drukarka fiskalna może „współpracować” nawet z 1 000 000 pozycji towarowych, zdefiniowanych wcześniej w oprogramowaniu sprzedażowym. Mówimy tu więc o zawrotnej liczbie produktów czy usług, która zadowoli nawet działalności gospodarcze z naprawdę rozbudowanym asortymentem. Warto dodać do tego, że model Bono Online zapewnia precyzyjną identyfikację poszczególnych pozycji PLU. Urządzenie drukuje bowiem paragony fiskalne z nazwami produktów czy usług, które mogą mieć do 40 znaków. Nie trzeba się więc obawiać o konieczność stosowania nieczytelnych skrótów.
Bono Online w systemie sprzedaży
Wspomnieliśmy przed chwilą o tym, że drukarka Bono Online obsługuje pozycje towarowe, które zostaną wcześniej zdefiniowane w wykorzystywanym oprogramowaniu sprzedażowym. Warto uzupełnić tę informację i podkreślić, iż urządzenie jest kompatybilne z wieloma tego typu programami (posiada protokół Novitus XML). Ponadto, drukarka fiskalna polskiego producenta oferuje szeroki wybór portów komunikacyjnych. Już w standardzie do dyspozycji użytkownika są tutaj: 2 x RS-232, 2 x USB, Ethernet oraz złącze szuflady kasjerskiej. Do czego zmierzamy? To proste – Novitus Bono Online zapewnia też różne sposoby podłączenia do firmowego komputera, np. terminala komputerowego typu POS.
Wydruk dokumentów – parametry i przydatne rozwiązania
Jaką technologię wydruku dokumentów zastosowano w modelu Bono Online? Urządzenie posiada mechanizm termiczny znany z innych urządzeń marki Novitus – Seiko LPTC 245. Pracuje on z maksymalną szybkością 14 linii/s oraz obsługuje rolkę papieru o długości do 60 m. Co jeszcze warto wiedzieć o tej technologii?
Po pierwsze, mechanizm obecny w Novitus Bono Online zapewnia szybką i prostą wymianę materiału eksploatacyjnego. Po drugie, obsługuje wydruk różnorodnych dokumentów. Przykładowo: urządzenie może wystawić zarówno fakturę VAT, jak i paragon z NIP-em klienta (w części fiskalnej wspomnianego dowodu sprzedaży). Co więcej, model Bono Online pozwala na wydrukowanie dokumentu z kodem kreskowym oraz logo przedsiębiorstwa w nagłówku.
To tyle od nas ? Czekamy oczywiście na Wasze opinie na temat Novitus Bono Online! Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o tej drukarce ?
Dawno nie słyszałem/czytałem o tej drukarce fiskalnej, a byłem ciekaw co z nią, czy doczeka się „online-kontynuacji”. No i jednak 🙂