taka-kasa.waw.pl

Posnet Thermal HD i nowoczesna technologia wydruku

W dzisiejszych czasach producenci, którzy reprezentują branżę fiskalną, stale udoskonalają różne parametry i funkcjonalności w tworzonych przez siebie urządzeniach rejestrujących. Technologia wykorzystywana w handlu musi być bowiem odpowiedzią na rosnące zapotrzebowania przedsiębiorców oraz ich klientów. Natomiast jednym z kluczowych ogniw urządzenia, które służy do prowadzenia ewidencji, jest mechanizm drukujący. A na szczególne wyróżnienie zasługuje technologia wydruku obecna w Posnet Thermal HD.

Błyskawiczny wydruk i prosta wymiana papieru

Marka Posnet określa model Thermal HD jako drukarkę fiskalną do zadań specjalnych. I nie ma w tym przesady, gdyż wspomniane urządzenie jest jednym z najwydajniejszych rozwiązań technologicznych dla handlu, po które podatnicy mogą dziś sięgnąć. Dowodem na to jest m.in. termiczny mechanizm drukujący zastosowany w Thermal HD. To dzięki niemu urządzenie wystawia paragony lub inne dokumenty z maksymalną prędkością 47 linii tekstu na sekundę. W praktyce oznacza to naprawdę błyskawiczne obsługiwanie klientów. Szybkość pracy nie jest tu jednak jedyną zaletą. Mechanizm termiczny Posnet Thermal HD zapewnia także dziecinnie prostą wymianę rolki papieru (system drop-in). Dzięki temu nawet początkujący użytkownicy nie mają problemu z instalacją materiału eksploatacyjnego w tym urządzeniu.

Opcja wyboru szerokości papieru

Współcześnie, do użytkowania urządzeń fiskalnych, najczęściej używa się rolek papieru o szerokości 28, 57 lub 80 mm. Parametr ten jest zazwyczaj przypisany na stałe do konkretnego modelu. Niemniej, w Thermal HD mamy do czynienia z elastycznym podejściem do tej kwestii. Innymi słowy, urządzenie obsługuje 2 ze wspomnianych przed chwilą szerokości wydruku: 57 oraz 80 mm. W pierwszym przypadku, jedna linia na paragonie może zawierać maksymalnie 40 znaków, natomiast w drugim – nawet do 56. Pozwala to na dostosowanie drukarki rejestrującej marki Posnet do bieżących potrzeb punktu handlowo-usługowego.

Grafiki i kody kreskowe na paragonach

Już po tak krótkiej analizie mechanizmu termicznego Posnet Thermal HD można stwierdzić, że urządzenie pod względem wydruku sprawdza się naprawdę znakomicie. Na co jeszcze może liczyć przedsiębiorca, który zdecyduje się na ten model? Warto podkreślić, że drukarka rejestrująca marki Posnet oferuje zarówno umieszczanie grafik i kodów kreskowych 2D na paragonach, jak i wystawianie faktur VAT oraz wielu innych dokumentów niefiskalnych. Ponadto, omawiane tutaj urządzenie zostało wyposażone w wytrzymały obcinacz papieru (ceramiczny), który zdecydowanie usprawnia procedurę wydawania dowodów sprzedaży.

Inne funkcje drukarki Posnet Thermal HD

Mechanizm termiczny jest na pewno istotnym ogniwem każdej drukarki fiskalnej, lecz o ogólnej funkcjonalności decydują również inne rozwiązania technologiczne. Nic więc dziwnego, że w modelu Thermal HD zastosowano moduł elektronicznej kopii paragonów, interfejs komunikacyjny Ethernet oraz obszerny ekran alfanumeryczny LCD (maksymalnie 4 linie tekstu po 20 znaków). Warto wspomnieć, iż montaż wyświetlacza można dodatkowo dostosować do stanowiska pracy, wybierając jeden z 2 wariantów konstrukcyjnych: standardowy (tzw. chorągiewka) lub wolnostojący. Ponadto, po wcześniejszym zdefiniowaniu bazy PLU w oprogramowaniu komputerowym do zarządzania sprzedażą, Posnet Thermal HD obsłuży maksymalnie 250 000 pozycji towarowych. To wystarczająca liczba nawet dla dużych działalności gospodarczych, które oferują swoim klientom rozbudowany asortyment.

 

Obecnie na polskim rynku fiskalnym jest niewiele drukarek rejestrujących, które dorównują Thermal HD pod względem wysokości parametrów i zakresu dostępnych funkcji. I co ciekawe, model marki Posnet wyposażono w mnóstwo praktycznych rozwiązań, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich gabarytów urządzenia. Jeżeli zainteresowała Was ta drukarka fiskalna, zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową, która zawiera więcej informacji na jej temat:

www.posnet-thermal.pl

3 Komentarzy

  1. bejek

    najlepsze jest to, że w drukarkach fiskalnych nie ma w ogóle tuszu. i nie trzeba się babrać z tonerami i innymi pierdołami. tylko rolka i do przodu 😛

  2. Juri

    Ciekawa drukarka, ale wolałbym w wersji terminala fiskalnego.

  3. popi

    mam taką i najbardziej lubie ją za obcinacz. przy poprzedniej rwanie paragonow było normą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *