taka-kasa.waw.pl

Posnet wprowadzi na rynek kasy Ergo Online, Mobile Online i Bingo Online

Kasy fiskalne Posnet Online

Jesteśmy już praktycznie w przededniu wprowadzenia przepisów, które szczegółowo zdefiniują system fiskalizacji online. Od 1 maja ma zacząć obowiązywać zarówno nowelizacja ustawy o VAT, jak i nowe Rozporządzenie MF w sprawie kas rejestrujących. Branża fiskalna od dawna przygotowuje się do wszystkich zmian prawnych. A potwierdzeniem tych słów jest fakt, że m.in. Posnet zapowiedział już premiery 3 nowych modeli kas: Ergo Online, Mobile Online oraz Bingo Online.

Jak będą działały urządzenia online?

Producenci urządzeń fiskalnych nie bez powodu są zmuszenie wprowadzić do swoich ofert nowe kasy i drukarki rejestrujące. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wszystkie modele online muszą zapewniać dodatkowe rozwiązania technologiczne, m.in. transmisję danych do Centralnego Repozytorium Kas czy przechowywanie dokumentacji w pamięci chronionej. Wspomniane funkcjonalności nie będą występowały w dotychczasowych urządzeniach fiskalnych. W rezultacie, w najbliższym czasie należy się spodziewać premier wielu nowych modeli. A jak pod tym względem rozwinięta zostanie oferta kas fiskalnych Posnet? Już niedługo zadebiutują w niej doskonale znane urządzenia, ale w online’owym wydaniu.

Parametry i funkcje Ergo Online

Kasy Posnet Ergo nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To urządzenie kojarzą zarówno przedstawiciele branży fiskalnej, jak i przedsiębiorcy. A niedługo do sprzedaży trafi online’owa wersja ergonomicznego modelu marki Posnet. Znajdzie się w niej wiele rozwiązań znanych z dotychczasowego urządzenia. Kasa fiskalna Posnet Ergo Online również umożliwi integrację z opcjonalną szalką ważącą, rozbudowywanie bazy PLU (do 8 000 pozycji towarowych) czy rozszerzenie standardowych interfejsów komunikacyjnych. Będzie to więc model, który da się zarówno pod wieloma względami dostosować do potrzeb konkretnego biznesu, jak i zmodyfikować już w trakcie użytkowania. A przy tym wszystkim Ergo Online pozostanie lekką i poręczną kasą fiskalną, która odnajdzie się zarówno w pracy stacjonarnej, jak i mobilnej.

Najmniejsza kasa, czyli Mobile, również będzie Online!

Posnet Mobile HS EJ przez lata była określana mianem najmniejszej kasy fiskalnej na rynku. Wspomniane urządzenie już niedługo zyska konkurenta do tego tytułu w postaci… Posnet Mobile Online. Obydwa urządzenia będą miały praktycznie identyczne obudowy. Podobnie będzie zresztą z funkcjonalnością i parametrami. Mobile Online również zagwarantuje długi czas pracy na zasilaniu akumulatorowym, szybki wydruk paragonów fiskalnych czy skonfigurowanie maksymalnie 4 000 pozycji PLU. W nowym urządzeniu, w odróżnieniu od Mobile HS EJ, będzie jednak można zastosować dodatkowe interfejsy komunikacyjne: Wi-Fi, Bluetooth lub modem GSM. Wynika to oczywiście z konieczności współpracy online’owego modelu z Centralnym Repozytorium Kas.

Bingo Online – klasyka gatunku w nowoczesnym wydaniu

Kasy fiskalne z serii Bingo od wielu lat goszczą w ofercie Posnet. A w najbliższym czasie również ta zasłużona linia urządzeń rejestrujących zostanie rozbudowana. Do sprzedaży trafi bowiem kasa Bingo Online – łącząca w sobie możliwości dotychczasowych modeli oraz funkcjonalność wymaganą przez zmiany w przepisach. Co zyskają podatnicy, którzy zdecydują się na nowe urządzenie marki Posnet? Bingo Online zaoferuje im m.in. zaprogramowanie do 8 000 pozycji PLU, złącze komunikacyjne Ethernet w standardzie, prostą wymianę rolki papieru termicznego oraz wysoką jakość wykonania.

 

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że spośród omówionych kas tylko Mobile Online nie otrzymała jeszcze homologacji Głównego Urzędu Miar. Wydaje się to jednak formalnością i kwestia najbliższych tygodni. Wszak urządzenie zostało już oficjalnie zaprezentowane przez Posnet. Natomiast Bingo Online oraz Ergo Online otrzymały homologacje GUM odpowiednio 4 i 11 kwietnia 2019 roku.

1 Komentarz

  1. Kaik0

    Coś mi się zdaje, że w czołówce urządzeń rejestrujących pozostaną nam stare, dobrze znane i sprawdzone modele (jak m.in Mobile, z którego korzystam i jestem naprawdę zadowolony), tylko po prostu w nowej wersji online’owej 🙂 ciekaw jednak jestem, jakie zupełnie nowe kasy i drukarki się pojawią oraz czy okażą się dodatkowo konkurencyjne dla możliwości dotychczasowych (i odświeżonych) technologii…….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *