taka-kasa.waw.pl

Wygodne rozwiązania w różnych kasach fiskalnych

Zgodnie z powszechnie przyjętą definicją, kasa fiskalna służy przede wszystkim do rejestrowania obrotu oraz wydawania paragonów. W tym wpisie nie będziemy próbowali podważyć tej tezy, gdyż jest ona jak najbardziej słuszna. Niemniej, postaramy się pokazać, że we współczesnych urządzeniach rejestrujących stosuje się wygodne i praktyczne rozwiązania, które wpływają na automatyzację pracy w wielu obszarach związanych z prowadzeniem sprzedaży.

E jak elektroniczna kopia paragonów

taka-kasa.waw.pl-kasa-fiskalna-novitus-nano-e

Wydawanie klientom paragonów fiskalnych to podstawowy obowiązek, który wynika ze stosowania kasy rejestrującej. Każdy nabywca powinien otrzymać ten dokument w momencie zapłaty za towar lub usługę. Niemniej, wymogów towarzyszących rejestrowaniu obrotu jest zdecydowanie więcej. A jednym z ważniejszych jest z pewnością przechowywanie kopii paragonów, które zostały wystawione i wydane klientom. Kiedyś dokumentację tego typu można było archiwizować jedynie w formie papierowej – na zadrukowanych rolkach. Dziś jednak na rynku są dostępne kasy, które umożliwiają cyfrowy zapisy danych.

Elektroniczna kopia paragonów, bo o tym rozwiązaniu mowa, to przede wszystkim ogromna wygoda wykonywania obowiązków. Urządzenie z takim moduł automatycznie archiwizuje istotne dane, a dzięki temu, że do pracy niezbędna jest tylko jedna rolka papieru termicznego, zmniejszają się wydatki na materiały eksploatacyjne. I co ciekawe, elektroniczna kopia nie jest funkcjonalnością zarezerwowaną jedynie dla rozbudowanych kas fiskalnych. Technologia tego typu jest również stosowana w modelach mobilnych, które charakteryzują się niewielkimi gabarytami. Dobrym przykładem jest Novitus Nano E, czyli pierwsza w historii kasa przenośna z elektroniczną kopią paragonów.

Intuicyjna obsługa urządzenia fiskalnego

taka-kasa.waw.pl-kasa-fiskalna-elzab-k10

Praca w punkcie handlowo-usługowym, obsługiwanie klientów w restauracji, prowadzenie sprzedaży mobilnej…  wszystko to wiąże się z koniecznością spełnienia oczekiwań nabywców. A każdy w dzisiejszych czasach chce być obsłużony sprawnie i fachowo. Jaka jest odpowiedź kas fiskalnych na te potrzeby? Jak najbardziej pozytywna! Dużym usprawnieniem w produkowanych współcześnie urządzeniach jest klawiatura z przyciskami funkcyjnymi. Wspomniane klawisze można bowiem zaprogramować w takim sposób, aby służyły do szybkiej sprzedaży wybranych elementów asortymentu, ewentualnie do wywoływania często wykonywanych operacji.

To jednak nie jedyne udogodnienie, na które mogą liczyć przedsiębiorcy. Od jakiegoś czasu na polskim rynku dostępna jest kasa fiskalna Elzab K10, która została wyposażona w obszerny panel dotykowy (ekran umożliwia korzystanie z przycisków funkcyjnych). Prowadzenie sprzedaży przy użyciu tego modelu jest wyjątkowo intuicyjne. Można wręcz napisać, że przypomina korzystanie ze smartfona.

Zaawansowana technologia wydruku termicznego

taka-kasa.waw.pl-kasa-fiskalna-posnet-revo

Elektroniczna kopia paragonów i klawiaturą bądź ekran to niewątpliwie bardzo ważne ogniwa współczesny kas rejestrujących. Nie zapominajmy jednak o tym, że urządzenia tego typu służą do wystawiania różnych dokumentów – głównie paragonów fiskalnych, raportów dobowych i miesięcznych. Co za tym idzie, ważnym elementem każdego modelu jest mechanizm drukujący. I pod tym względem kasy również mają dużo do zaoferowania. Począwszy od szybkiego wystawiania dokumentów, przez ich dobrą jakość, na prostej wymianie papieru skończywszy. Innymi słowy, mechanizmy termiczne posiadają wszelkie udogodnienia, które mają zautomatyzować pracę przedsiębiorcy. Jest jednak jedno urządzenie, które w tej kategorii zdecydowanie się wyróżnia.

Kasa fiskalna Posnet Revo to nie tylko rozwiązanie technologiczne dostępne w aż 6 wariantach kolorystycznych. To także urządzenie, które jako jedyne drukuje paragony bezpośrednio w kierunku klientów firmy. Dzięki temu każdy nabywca może w prosty sposób odebrać wystawiony dowód sprzedaży. Ponadto, model Revo drukuje różne dokumenty z prędkością dochodzącą do 47 linii tekstu na sekundę oraz posiada funkcję oszczędzania papieru.

 

Wygodne funkcjonalności, które są dziś stosowane w kasach rejestrujących, można by wymieniać naprawdę długo. Wydajne akumulatory z opcją ładowania bezpośrednio z instalacji samochodowej. Doskonała współpraca z urządzeniami peryferyjnymi, np. wagami elektronicznymi, skanerami kodów czy też terminalami płatniczymi. Jednoznaczna identyfikacja wszystkich elementów asortymentu. I wiele, wiele więcej. W praktyce okazuje się więc, że korzystanie z kasy fiskalnej nie musi być wcale niemiłym obowiązkiem. W wielu przypadkach usprawni to funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

3 Komentarzy

 1. jojo

  k10 zawsze i wszędzie! xD

 2. Bogdan Zalewski

  Dobrze pamiętam czasy kiedy trzebabyło trzymać w pudle rolki z kopiami. Po jakimś czasie zawsze robiły się wyblakłe.
  Polecam tylko kasy z kopią na karcie pamięci.

 3. someone

  wg mnie coraz bardziej oczywistym, wygodnym rozwiązaniem jest kasa fiskalna z panelem dotykowym. jednak korzystanie ze smartfonu robi swoje 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *