taka-kasa.waw.pl

Waga etykietująca w firmie – na co zwrócić uwagę?

Wagi elektroniczne z mechanizmem drukującym

Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, na czym polega główna funkcjonalność wagi elektronicznej. Mierzenie masy wybranych elementów asortymentu to oczywista oczywistość. Obecnie jednak przedsiębiorcy często decydują się na wdrażanie wag elektronicznych, które oferują znacznie więcej możliwości. Najlepszym przykładem są tutaj modele etykietujące, a więc urządzenia wyposażone w mechanizmy drukujące.

Co można drukować za pomocą… wagi?

Mechanizmy drukujące w wybranych wagach elektronicznych nie są tylko dodatkowym bajerem. Technologia tego typu służy przede wszystkim do wystawiania etykiet, które zawierają informacje na temat obsłużonych produktów (nazwę, cenę, datę zważenia, datę ważności, skład). Pod tym względem urządzenia dostępne na rynku mogą zresztą oferować zróżnicowaną funkcjonalność oraz odmienne parametry techniczne. Dotyczy to np. formatowania treści wydruków, które są później wystawiane przez mechanizm termiczny. Wybrane modele pozwalają chociażby na wcześniejsze zdefiniowanie nawet do kilkudziesięciu wzorów etykiet, na których pojawią się nie tylko informacje o produktach, ale także elementy graficzne, w tym logo przedsiębiorstwa. Co więcej, ważne parametry technologii wydruku są związane z obsługiwanymi materiałami eksploatacyjnymi oraz szybkością pracy.

Definiowane asortymentu i praca w systemie sprzedaży

Wagi etykietujące sprawdzają się doskonale w rozbudowanych systemach sprzedaży, służących do obsługi wielu elementów asortymentu. Takie urządzenia, głównie za sprawą różnorodnych interfejsów komunikacyjnych, mogą płynnie współpracować z większością komputerów. Ponadto, są one również kompatybilne z popularnymi programami do zarządzania handlem bądź magazynem. W rezultacie, wkomponowanie wagi etykietującej w rozwiązanie systemowe, które już funkcjonuje w firmie, nie powinno stanowić żadnego problemu. A dodatkowym atutem wielu modeli jest fakt, iż oferują one skonfigurowanie wybranych elementów asortymentu. W praktyce polega to na tym, że w pamięci wagi elektronicznej można zaprogramować informacje na temat tych produktów, które będą później ważone przez operatora lub klienta.

Parametry związane z ważeniem produktów

Wykonywanie pomiarów masy towarów to kluczowa funkcjonalność każdej wagi elektronicznej – również modeli etykietujących. Na jakie cechy urządzenia należy zwrócić uwagę w tym przypadku? Kluczowe okazują się oczywiście tzw. zakresy ważenia produktów. Określają one precyzyjnie, jak ciężkie towary i z jaką dokładnością dane urządzenie może obsłużyć. Jak łatwo zgadnąć, ten parametr warto dostosować do sprzedawanych produktów. Co ciekawe, wiele dzisiejszych wag etykietujących to modele dwuzakresowe. Zapewniają więc one wykonywanie pomiarów masy zarówno lżejszych, jak i cięższych elementów asortymentu. Ponadto, spora grupa produkowanych obecnie urządzeń pozwala na wybór wariantu technologicznego. Natomiast poszczególne wersje różnią się właśnie obsługiwanymi zakresami ważenia.

 

Nie powinno dziwić, że waga elektroniczna z mechanizmem drukującym jest obecnie chętnie wybierana przez tak wielu przedsiębiorców. W tej kategorii urządzeń znajdują się po prostu najbardziej zaawansowane i wszechstronne modele. Natomiast coraz szersze grono przedsiębiorców potrzebuje akurat takich rozwiązań technologicznych dla handlu.

1 Komentarz

  1. TomaZi

    Dziękuję, właśnie takiego tekstu poszukiwałem! pozdrawiam!

    Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *