taka-kasa.waw.pl

Zakup kasy fiskalnej w internecie: opłacalny, ale wymaga większej uwagi

Zakup kasy fiskalnej w internecie

Już sam w sobie, zakup kasy fiskalnej wymaga od przedsiębiorcy sporego zaangażowania. Z takiego urządzenia korzysta się później przez lata, więc naprawdę warto podjąć odpowiednią decyzję. Natomiast wybór kasy często oznacza konieczność przynajmniej szczątkowego zapoznania się z ważnymi parametrami i funkcjami technologii sprzedaży. A jak to jest z zakupem urządzenia w sklepie internetowym? Ma to wiele zalet, ale na niektóre rzeczy trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Sklep online dystrybutora kas

W odróżnieniu od wizyty w placówce handlowej dystrybutora technologii sprzedaży, sprawdzenie oferty w sklepie internetowym z pewnością pozwala na spokojniejsze zapoznanie się z różnymi urządzeniami. W dzisiejszych kasach fiskalnych stosowane są rozwiązania, które mają znaczący wpływ na późniejsze prowadzenie ewidencji. Dlatego też możliwość wnikliwego porównania kilku urządzeń to niewątpliwy atut sklepu online. Ponadto, często można spotkać się z sytuacją, w której przedsiębiorca najpierw sprawdza ofertę dystrybutora technologii sprzedaży w internecie, a zakupu dokonuje w placówce stacjonarnej. Wiele w tym przypadku zależy jednak od lokalizacji dealera urządzeń rejestrujących. Jest to zresztą zagadnienie, któremu zdecydowanie warto poświęcić oddzielny akapit…

Co powinniśmy sprawdzić przed zakupem?

W dzisiejszych czasach zakupy na odległość, głównie te dokonywane w sklepach internetowych, to żadna nowość. Kupujemy tak wiele produktów i otrzymuje je w formie dostawy do wybranego przez nas miejsca. I nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić towar, który fizycznie znajduje się nawet na drugim końcu Polski, bo np. znaleźliśmy go tam w najniższej cenie. Niemniej, w przypadku kas fiskalnych odległość od dystrybutora technologii sprzedaży ma ogromne znaczenie. Po pierwsze, takie urządzenie musi zostać zafiskalizowane. Dopiero co kupiona kasa nie pozwala jeszcze na wystawianie paragonów fiskalnych i prowadzenie ewidencji. Taka procedura wymaga zaś wykonania szeregu czynności przez serwisanta urządzeń rejestrujących. Innymi słowy, większa odległość od dealera może stworzyć trudności w terminowym rozpoczęciu pracy. Ponadto, każda kasa fiskalna, która jest wykorzystywana do obsługi klientów indywidualnych, nie rzadziej niż co 2 lata musi przechodzić obowiązkowe przeglądy techniczne. Te również są wykonywane przez techników z ważnymi uprawnieniami. Natomiast większa odległość od serwisu kas może np. zwiększyć koszty przeglądów.

Biorąc pod uwagę wszystko to, co napisaliśmy powyżej, najlepiej sprawdzać w internecie oferty dystrybutorów technologii sprzedaży, którzy mają swoje siedziby w niedalekiej odległości od naszego przedsiębiorstwa. Wtedy już na starcie pozbędziemy się ewentualnych kłopotów z dojazdami. Co więcej, będzie mogli np. najpierw sprawdzić kasy fiskalne w internecie, natomiast decyzję zakupową podjąć już w punkcie handlowym. Chociaż niekiedy wszystko można oczywiście załatwić poprzez kontakt telefoniczny lub nawet mailowy. Pisząc wprost, bez wychodzenia z firmy…

1 Komentarz

  1. Henryk Sławiński

    Faktycznie, dla mnie taka kwestia była oczywista, ale ja zdecydowaną większość transakcji realizuję przez internet…a może nie każdy zwraca na to uwagę, więc tekst jak najbardziej adekwatny..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *