taka-kasa.waw.pl

Wszechstronne urządzenia w branży fiskalnej

Wszechstronne technologie sprzedaży

Technologie sprzedaży są dziś tworzone w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniczne i nowatorskie rozwiązania. A dowody potwierdzające tę tezę można spotkać niemal na każdym kroku. Wystarczy wspomnieć o tym, jak wiele urządzeń elektronicznych, które są obecnie dostępne na rynku fiskalnym, oferuje połączenie funkcji różnych technologii dla handlu i usług. I co najważniejsze, sytuacja ta jest bardzo korzystna dla polskich przedsiębiorców.

Przykłady integrowania różnych urządzeń

W dzisiejszych czasach podatnicy mogą sięgnąć po różne rozwiązania technologiczne, które powstały na skutek zintegrowania co najmniej 2 urządzeń elektronicznych. Kasoterminale, wagi etykietujące, wagi z wbudowanymi czytnikami kodów kreskowych, terminale fiskalne, terminale komputerowe (komputery all-in-one), kasy i drukarki z panelami dotykowymi… Lista wszechstronnych technologii jest naprawdę długa. A należy się spodziewać, że producenci reprezentujący tę branże nie poprzestaną na dotychczasowych osiągnięciach. Wiele wskazuje na to, iż na rynek będą trafiały kolejne wielofunkcyjne urządzenia.

Łatwiejsza i tańsza aranżacja systemu

Podstawową korzyścią, która zazwyczaj wynika z wdrożenia w firmie wielozadaniowej technologii, np. kasoterminala lub wagi etykietującej, jest oszczędność kosztów. Przedsiębiorca kupuje bowiem jedno urządzenie. Natomiast w zamian zyskuje rozwiązanie odpowiadające przynajmniej 2 elementom systemu sprzedażowego lub sprzedażowo-magazynowego. W ostatecznym rozrachunku, zapłacić trzeba tylko za 1 urządzenie elektroniczne.

Kolejną zaletą zintegrowanych rozwiązań technologicznych jest fakt, że zajmują one mało miejsca na stanowisku pracy. A na pewno zdecydowanie mniej, niż urządzenia działające oddzielnie. W związku z tym, wszechstronne technologie są świetną propozycją dla placówek handlowych i usługowych, którym zależy na oszczędności przestrzeni. Przykładowo: przywoływany już wcześniej kasoterminal będzie można dużo łatwiej wdrożyć w kiosku, niż kasę rejestrującą, terminal płatniczy i laptopa z aplikacją sprzedażową (funkcjonujące osobno).

Wydajność i parametry techniczne

Wiele osób zapewne zastanawia się nad tym, czy technologie powstałe na skutek połączenia różnych urządzeń oferują odpowiednią wydajność. Możecie wierzyć lub nie, ale producenci tych rozwiązań przywiązują wagę do tego, aby oferowały one wysokie parametry użytkowe. Warto w tym momencie przytoczyć kolejny przykład, czyli terminal fiskalny. Wspomniane urządzenie powstało dzięki zintegrowaniu funkcjonalnej drukarki rejestrującej z dużą bazą PLU oraz komputera z wydajnymi podzespołami. I dopiero takie połączenie sprawiło, że całe rozwiązanie technologiczne zapewnia szybkie i wygodne zarządzanie sprzedażą.

1 Komentarz

  1. Patryk

    ja np. potrzebowałem drukarki fiskalnej, ale ostatecznie zdecydowałem się na zakup terminala fiskalnego. i na serio nie żałuje, to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *