taka-kasa.waw.pl

Kasy fiskalne do działalności mobilnej

Mobilne kasy fiskalne

W dzisiejszych czasach coraz szersze grono przedsiębiorców pracuje w trybie mobilnym. I nie chodzi tutaj jedynie o handel obwoźny i bazarowy, ale także o świadczenie usług z dojazdem do klienta. W przypadku obsługi osób fizycznych, biznes tego typu często wymaga korzystania z kasy fiskalnej. Dlatego warto odpowiedzieć na pytanie, które zadaje sobie wielu podatników: Jak wybrać urządzenie rejestrujące do działalności mobilnej?

Małe gabaryty urządzenia to podstawa!

Działalność mobilna zazwyczaj wiąże się z częstym podróżowaniem z miejsca na miejsce. Natomiast przedsiębiorca, który pracuje w takim trybie, musi przewozić ze sobą urządzenia niezbędne do obsługiwania klientów, m.in. kasę fiskalną. Dlatego też warto zadbać o to, aby technologia sprzedaży charakteryzowała się jak najmniejszymi gabarytami i wagą. Dzięki temu urządzenie będzie po prostu wygodne w transportowaniu. A wśród produkowanych współcześnie kas znajdują się nawet takie, które wymiarami przypominają smartfony. Chociażby model obecny na zdjęciu do tego wpisu, czyli Temo HS EJ. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby zamówić małą, przenośną kasę, które ułatwi wykonywanie obowiązków.

Pamiętaj o funkcjonalności swojej kasy

Niezależnie od tego czy kasa będzie wykorzystywana w placówce stacjonarnej, czy też w ramach pracy w terenie, zawsze znaczenie mają parametry i funkcje danego modelu. Innymi słowy, przy wyborze urządzenia przenośnego również należy zwrócić uwagę na specyfikację techniczną oraz wydajność zamawianego rozwiązania technologicznego. W szczególności dotyczy to maksymalnej liczby pozycji w bazie towarowej oraz sposobu archiwizowania kopii paragonów fiskalnych. Ponadto, w przypadku handlu mobilnego znacznie może mieć czas pracy na zasilaniu akumulatorowym. Pisząc wprost, im wydajniejszą baterię będzie posiadała kasa mobilna, tym lepiej. W niektórych sytuacjach może to uchronić przed koniecznością przerwania pracy, np. gdy zabraknie zewnętrznego źródła zasilania.

Odporność na uszkodzenia

Nietrudno zgadnąć, że działalność mobilna stanowi często duże wyzwanie dla urządzeń elektronicznych. Transportowanie technologii sprzedaży, a nawet zwykłe przenoszenie kasy z miejsce na miejsce, zwiększa niestety szansę na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego przed zamówieniem konkretnego modelu warto sprawdzić, czy np. posiada on wzmocnioną konstrukcję. Ponadto, znaczenie może mieć uszczelniona obudowa urządzenia przenośnego. Dzięki temu kasa będzie odporniejsza na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych – wilgoci, pyłu i kurzu.

1 Komentarz

  1. krzychu zecik

    ja korzystam z elzab k10 i muszę przyznać że jest świetna: nowoczesna, wygodna w użyciu, poręczna i baaardzo wytrzymała – w każdą podróż jak znalazł. jakby ktoś rozważał – polecam!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *