taka-kasa.waw.pl

Elzab Online Ready – czyli kasy gotowe na nowy system fiskalizacji

Kasy fiskalne Elzab Online Ready

Kasy fiskalne marki Elzab to jedne z najpopularniejszych urządzeń rejestrujących w Polsce. Współcześnie na modele produkowane przez wspomnianą firmę decydują się zarówno właściciele punktów stacjonarnych, jak i przedsiębiorcy pracujący w trybie mobilnym. A teraz za wyborem kasy Elzab przemawia nie tylko standardowa funkcjonalność. Urządzenia tego producenta zyskały również certyfikat Online Ready, więc są gotowe do pracy w nowym systemie fiskalizacji.

Co się zmieni w obsłudze kas fiskalnych?

Zmiany systemowe, które zostały zapowiedziane na początek przyszłego roku, będą wynikiem wprowadzenia na rynek nowych kas rejestrujących. A bardziej konkretnie – urządzeń z dodatkowymi funkcjonalnościami. Bo niewykluczone, że nazwy i wygląd modeli pozostaną bez większych zmian. Do dużych modyfikacji dojdzie jednak w sposobie obsługi kas fiskalnych online. Urządzenia te zaczną nie tylko stale współpracować z serwerami nadzorowanymi przez Ministerstwo Finansów. Nowe kasy rejestrujące zagwarantują także wystawianie i wysyłanie elektronicznych paragonów fiskalnych (na życzenie nabywców). Ponadto, ich standardową funkcjonalnością będzie wymiana danych z terminalem płatniczym.

Dlaczego warto pomyśleć o Online Ready?

Pisząc wprost, urządzenia z certyfikatem Online Ready są odpowiedzą na proces, który zacznie się w Polsce już w 2018 roku. W tym przypadku chodzi oczywiście o powszechną wymianę kas rejestrujących – spowodowaną właśnie ustanowieniem w naszym kraju systemu online. Obecne urządzenia nie spełnią po prostu wszystkich wymogów technicznych, które zostaną wprowadzone 1 stycznia (zgodnie z projektem Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w tej sprawie). Dlatego podatnicy będą musieli dostosować swoje działalności do nowych regulacji prawnych. Niemniej, oprócz wymiany dotychczasowej kasy, możliwe ma być także zmodernizowanie technologii sprzedaży. Warto jednak podkreślić, że szansę na to dadzą tylko urządzenia określane jako Online Ready, czyli m.in. wybrane kasy fiskalne Elzab.

Które kasy Elzab są przygotowane do pracy online?

Urządzenia Elzab, posiadające certyfikat Online Ready, pojawiły się na polskim rynku na początku 2017 roku. Początkowo wśród wspomnianych kas znajdowały się 2 popularne modele: Mini E oraz K10. Niedługo później do grona tych urządzeń dołączyła Jota E. Jak widać, na kasy fiskalne gotowe do pracy w trybie online mogą się zdecydować różne przedsiębiorstwa. Nie tylko działalności, które potrzebują małego, lekkiego i wygodnego w przewożeniu urządzenia rejestrującego (Mini E i K10), ale także firmy poszukujące modelu z dużą liczbą klawiszy funkcyjnych, różnorodnymi interfejsami komunikacyjnymi oraz pojemną bazą towarową (Jota E). Omawiane tu kasy już dziś oferują dostęp do wielu praktycznych rozwiązań technologicznych. A jeśli dodamy do tego, że kasy Elzab będzie można w przyszłości zmodernizować do online, otrzymamy jedną z najciekawszych i najkorzystniejszych propozycji na rynku.

Tu zamówisz kasę fiskalną Elzab Online Ready.

1 Komentarz

  1. Łukasz

    Czy tylko kasy Elzab będą posiadać ten certyfikat? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *