taka-kasa.waw.pl

FAWAG lite – skuteczność tkwi w prostocie?

Kasa rejestrująca FAWAG lite

Pojawienie się na rynku nowych technologii sprzedaży to zawsze jedynie kwestia czasu – nie ma w tym nic szczególnego. Co innego jednak, gdy mówimy o nowej kasie fiskalnej, sygnowanej nazwą marki, która dotąd była znana jako jeden z wiodących producentów urządzeń peryferyjnych. Tak też jest w przypadku kompaktowego modelu FAWAG lite. Co naprawdę oznacza wspomniana kompaktowość? Dla kogo jest ta kasa rejestrująca?

Lubelskie Fabryki FAWAG, jak może podpowiadać już sama nazwa, wyróżniają się na rynku technologii sprzedaży jako producent różnego rodzaju wag – m.in. mobilnych, sklepowych, inwentarzowych, przemysłowych, pocztowych czy komputerowych. Niemniej, choć mówimy o nowym urządzeniu tej marki, jest nim kasa fiskalna, która powstała przy współpracy z inną znaną firmą, czyli Posnet. Sprawdźmy pokrótce, jaki zamysł kryje się za tą technologią, czym się ona charakteryzuje i w jakich przedsiębiorstwach znajdzie zastosowanie.

FAWAG lite – co kryje w sobie ta kasa fiskalna?

Tak jak w wielu innych przypadkach, warto zacząć opisywanie tej kasy od strony konstrukcyjnej oraz wizualnej. Tym bardziej, że pierwszy aspekt jest tu dość istotny, o drugim zaś też można powiedzieć coś więcej. FAWAG lite posiada nieduże wymiary, bo raptem 179 x 97 x 191 mm (szerokość x wysokość x długość). Za tym idzie też lekkość i ergonomia urządzenia. A więc, choć kasa może nie przypomina tych najbardziej mobilnych, to jednak model marki FAWAG z pewnością nie utrudnia przenoszenia z miejsca na miejsce, transportowania czy dostosowywania do różnych stanowisk pracy. Ponadto, charakteryzuje się też mocną i stabilną konstrukcją. Jeśli zaś chodzi o wygląd, urządzenie prezentuje się elegancko. Ma zgrabną sylwetkę, estetyczne, podświetlane ekrany oraz stylowe połączenie kolorystyczne. Jednak ogólny typ konstrukcji czy charakterystyczne zestawienie czerni i bieli, są jakby skądś znane. I faktycznie, trudno nie odnieść wrażenia, że design nosi ślady inspiracji kasami i drukarkami marki Posnet – np. Revo, Mobile HS EJ, Temo HS EJ czy Trio. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że FAWAG lite robi naprawdę dobre wrażenie.

A co z rozwiązaniami, zastosowanymi w tym urządzeniu? FAWAG lite, w myśl nowoczesnych standardów, została wyposażona w elektroniczną kopię paragonów, a także w złącze komunikacyjne USB do współpracy ze skanerem kodów kreskowych czy też komputerem. Ponadto, warto wspomnieć o wydajnym akumulatorze, umożliwiającym około 300 paragonów bez konieczności zasilania zewnętrznego. Oprócz tego, intuicyjna w obsłudze klawiatura posiada 16 przycisków pozwalających programować skróty dla wybranych opcji kasy lub produktów czy usług z oferty. Usprawnieniem jest też wydajny mechanizm drukujący, zapewniający szybką i prostą instalację rolki papieru, na której wystawiane są paragony dla klientów. Oczywiście, FAWAG lite posiada wszystkie inne funkcje, niezbędne do prawidłowego ewidencjonowania obrotu.

Dla kogo jest FAWAG lite?

To chyba zasadnicze pytanie, jakie trzeba zadać, gdy omawia się nowe urządzenie rejestrujące. Przy czym z powyższego opisu cech i rozwiązań można już sporo wywnioskować. Nie ma co ukrywać, że FAWAG lite to prosta kasa fiskalna. Nie oznacza to jednak, że jest nieatrakcyjna. Z jednej strony może nie posiada mnóstwa funkcji, z drugiej jednak powoduje sprawne prowadzenie działalności, a przy tym jest bardzo prosta w obsłudze. Dodatkowo odznacza się niedużymi gabarytami oraz solidną konstrukcją. Z pewnością więc model marki FAWAG odnajdzie się zwłaszcza w małych przedsiębiorstwach, charakteryzujących się stanowiskami sprzedaży o dość ograniczonej przestrzeni pracy. Komfort ten odczują również przedsiębiorcy zajmujący się handlem obwoźnym bądź bazarowym, którzy muszą też przenosić urządzenie fiskalne z miejsca na miejsce. Elegancki design kasy pozwoli znakomicie zaś nadaje się do przestrzeni biurowych lub innych miejsc, gdzie wygląd wyposażenia lokalu ma istotne znaczenie – mowa tu chociażby o salonach urody. A co Wy sądzicie? Czy FAWAG lite spotka się z dużym zainteresowaniem użytkowników technologii sprzedaży?

1 Komentarz

  1. e-dgar

    Cóż, ostatni akapit w zasadzie rozwiał moje wątpliwości. Wniosek taki: generalnie ciekawa, praktyczna kasa fiskalna, ale jednak nie dla mojego biznesu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *