taka-kasa.waw.pl

Jaki sens ma ciekawy wygląd kasy fiskalnej?

Atrakcyjny wygląd kasy fiskalnej Novitus Next

Istnieje wiele cech i elementów, które odróżniają od siebie poszczególne modele kas rejestrujących. Wystarczy choćby wspomnieć o gabarytach, rodzaju panelu sterowania, liczbie i typach wbudowanych interfejsów czy rozwiązaniu kwestii zapisu kopii paragonów. Ale gołym okiem widać też, że wspomniane urządzenia charakteryzują się odmiennym wyglądem – nierzadko nowoczesnym, oryginalnym czy eleganckim. Nasuwa się tylko pytanie… czy technologiom sprzedaży potrzebny jest interesujący design? Sprawdźmy.

Oczy też kupują, czyli ogólnie o technologiach użytkowych

Wyobraźmy sobie sytuację, że w danym sklepie elektronicznym dostrzegamy np. 2 laptopy. Załóżmy, że akurat mają bardzo zbliżone do siebie (jeśli nie identyczne) parametry. Jednak to, co w szczególności je różni, to… wzornictwo: pierwszy model wygląda naprawdę atrakcyjnie, zaś drugi dość neutralnie, żeby nie powiedzieć – przestarzale czy topornie. Którego laptopa wybierzemy? Z pewnością tego o ciekawszym designie. Mało tego! Istnieje wiele osób, które zechcą dopłacić „kilka złotych” do tego, aby wybrany przez nich model dobrze się prezentował.

Można by zadać pytanie: dlaczego? Przecież w laptopie chodzi głównie o jego funkcjonalność, parametry i solidność podzespołów. Ale prawda jest taka, że w rzeczywistości przywiązujemy niemałą wagę do wyglądu technologii użytkowych. Dotyczy to w zasadzie wszystkich rodzajów urządzeń, także tych do prowadzenia działalności gospodarczej. Przestały one bowiem tylko do czegoś służyć. Często można spotkać się z wrażeniem, iż elektronika, znajdująca się w danej przestrzeni, pełni też rolę „dodatków”, dopełniających atrakcyjny wystrój wnętrza. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że temat wyglądu urządzeń nie kończy się na kwestii funkcji dekoracyjnej. I co ciekawe, dobrze to obrazują właśnie kasy fiskalne.

Elegancka kasa fiskalna wizytówką przedsiębiorstwa

Warto na wstępie powiedzieć, że wygląd odgrywa istotną rolę w marketingowej walce o uwagę klienta. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach – dynamicznie rozwijających się mediów i kanałów komunikacyjnych, szumu informacyjnego i natłoku bodźców, zwłaszcza w biznesie – gdzie trzeba naprawdę się postarać, aby wygrać z konkurencją. Producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też biorą udział w wyścigu designów, wypuszczając na rynek intrygująco wyglądające urządzenia bądź modele dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Dzięki temu użytkownik może zdecydować się na kasę fiskalną, która wyjdzie naprzeciw także jego preferencjom estetycznym. Jednak to za mało, by poświęcać więcej uwagi designowi. Co zatem sprawia, że to takie ważne?

Elegancki, nowoczesny wygląd urządzenia rejestrującego – podkreślony wysoką jakością wykonania, dbałością o detale oraz utrzymaniem w czystości – to kolejny element, który może działać na korzyść przedsiębiorstwa. Kasa dopasowana designem do wystroju wnętrza firmy – zwłaszcza, jeśli dotyczy to barw marki – wskazuje na spójny wizerunek przedsiębiorstwa, dbałość o szczegóły, profesjonalizm. Kasa o intrygującym, atrakcyjnym wyglądzie, siłą rzeczy, w oczach klientów podwyższa prestiż danej działalności, zdecydowanie sugeruje wysoką jakość obsługi. Krótko mówiąc, wygląd technologii sprzedaży jest w stanie poniekąd przyjąć rolę dodatkowego zabiegu promującego nasz biznes.

1 Komentarz

  1. Bartłomiej

    Temat ten jest może niszowy ze względu na to, że trochę trudno weryfikowalny. Aczkolwiek nie można odmówić mu słuszności, biorąc pod uwagę różne obecne dzisiaj działania marketingowe, wizualne itp. Sam zauważyłem, że wystrój mojej firmy oraz wizualna spójność różnych elementów – także urządzeń fiskalnych, w moim przypadku kasy fiskalnej Revo – wpływa raczej korzystnie na sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *