taka-kasa.waw.pl

Nowoczesne skanery kodów kreskowych – do wygodnego zarządzania danymi

W dzisiejszych czasach zarządzanie danymi jest zdecydowanie łatwiejsze, niż jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Ważne informacje można bowiem archiwizować w formie cyfrowej. Dlaczego w ogóle o tym wspominamy? Ponieważ współczesne skanery kodów kreskowych sprawdzają się nie tylko podczas odczytywania danych z produktów bądź opakowań, ale także przy prowadzeniu dokumentacji firmowej.

Obsługa różnych kodów kreskowych

Czytniki kodów nierozerwalnie kojarzą nam się z pozyskiwaniem danych z produktów. Urządzenia tego typu mogą funkcjonować zarówno w sklepach, na stanowiskach obsługi klientów, jak i w magazynach bądź hurtowniach. Okazuje się jednak, że to nie wszystkie zastosowania współczesnych skanerów. Wiele modeli można spotkać m.in. w firmach usługowych bądź biurach. I trudno się temu dziwić. Informacje elektroniczne nie tylko nie wymagają przeznaczenia dodatkowego miejsca w siedzibie przedsiębiorstwa (na składowanie dokumentów), ale także są łatwe w kopiowaniu i zabezpieczaniu.

Osobną kwestią jest to, że dzisiejsze czytniki pozwalają na obsługę różnego rodzaju kodów kreskowych – 1D oraz 2D. W związku z tym, wspomniane urządzenia sprawdzają się przy wykonywaniu rozmaitych obowiązków firmowych. Dodatkowo, niektóre modele umożliwiają skanowanie kodów zabrudzonych lub złej jakości.

Jak czytnik działa w systemie?

Warto pamiętać o tym, że czytniki kodów kreskowych są urządzeniami peryferyjnymi. Innymi słowy, muszą współpracować z innymi elementami systemu sprzedażowego, magazynowego bądź biurowego. Na szczęście dla współczesnych skanerów nie stanowi to problemu. Zdecydowana większość modeli obsługuje różne porty komunikacyjne, a część zapewnia również bezprzewodową wymianę danych, np. przy użyciu modułu Bluetooth. Dlatego czytnik można z łatwością podłączyć do komputera, terminala komputerowego czy kasy fiskalnej.

Jakość wykonania i design

W przypadku czytnika kodów kreskowych jakość wykonania i design mają naprawdę duże znaczenie. Jeżeli chodzi o konstrukcję danego urządzenia – im będzie ona solidniejsza, tym skaner lepiej zniesie intensywną eksploatację. Dodatkowo, informacjami świadczącymi o jakości wykonania czytnika będą: odporność na upadki z konkretnej wysokości oraz norma szczelności IP. Z kolei design urządzenia zawsze będzie miał wpływ na to, jak klienci postrzegają przedsiębiorstwo. Innymi słowy, skaner wyróżniający się nowoczesnym wyglądem może zwiększyć prestiż usług świadczonych przez firmę.

1 Komentarz

  1. MartInI12

    ja już posiadam kolektor, o którym zresztą było tu już pisane, więc nie potrzebuję skanera jako takiego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwe rozwiązanie *